کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد (موسسه آموزش عالی فردوس)

كتابـخانه موسسه آموزش عالی فردوس از بدو تاسیس این مؤسسه درسال 1384 شروع به كار نموده است. منابع كتابخانه موسسه شامـل كتابهاي فارسي، لاتين،  مرجع ، مجلات فارسي و لاتيـن و  هم چنين پروژه ها و  پايان نامه هاي تحصيـلي دانشجويان در مقاطع مختلف تحصيلي  مي باشند. جستجوي منابع درکتابخانه  با بهره گيري از سیستم  نرم افـزاري صورت مي گيرد. فضاي كتابـخانه متشكل از يك مخزن ، دو سالـن مطالـعه  ويژه خواهـران  و  برادران  دانشجو  و همچنين داراي يك سالن مطالـعه مرجع، جهت مطالعه كتابـهاي مرجع و پايان نامه و نشريات مي باشد.

کتابخانه در سال 1395 به ساختمان جدید (ساختمان اداری) طبقه دوم موسسه انتقال پیدا کرده است که شامل مجموعه 2 واحدی است که یک واحد آن اختصاص به سالن مطالعه برای خواهران و برادران می باشد. و یک واحد مجموعه کتابخانه که شامل :

1- بخش سفارشات

این بخش وظیفه تامین کلیه منابع چاپی و الکترونیکی شامل کتاب، مجله، مواد سمعی و بصری و پایگاههای اطلاعاتی و همچنین تجهیزات کتابخانه ای موسسه فردوس مشهد را به عهده دارد.

2- بخش فهرست نویسی

منابع طی فرایندهایی در بخش خدمات فنی انجام می شود. این فرایند شامل سازماندهی، ورود اطلاعات، آماده سازی و مدیریت و پشتیبانی سیستم نرم افزاری می باشد.

3- بخش امانت

این بخش مجموعه 14391 نسخه کتاب فارسی و لاتین و تعداد بیش از 1013نفر عضو به صورت مخزن باز به ارائه خدمات پرداخته و فعالیت های امانت و بازگشت کتاب و همچنین تسویه حساب را به عهده دارد.

4- بخش مراجع، پایان نامه ها، اسناد و گزارش ها

این بخش شامل 2578عنوان کتاب مرجع (منابع فارسی لاتین) ، پایان نامه ها، اسناد وگزارش ها می باشد.

5- بخش نشریات

این بخش شامل نشریات و خبرنامه های فارسی و لاتین در زمینه های مختلف و منابع دیداری و شنیداری می باشد.

6- صحافی
پس از کنترل، بسته بندی و با هماهنگی با مدیر اجرایی به صحافی ارسال می گردد.

اطلاعات مدارک فوق در نرم افزار پاسارگاد کتابخانه وارد شده است و از طریق جستجوی کامپیوتری قابل بازیابی است. به علت تحت وب بودن نرم افزار می توان از طریق سایت موسسه به منابع کتابخانه دسترسی داشت و استفاده کنندگان بدون مراجعه حضوری از منابع کتابخانه آگاه شوند. در صورت موجود بودن با عضویت و رزرو  منابع به کتابخانه مراجعه نمایند. ضمناً کتابخانه به صورت قفسه باز در دسترس دانشجویان قرار دارد.

 

شرايـط عضـويت:

- ارائه کارت دانشجويي

- تکميل  فرم عضويت

- پرداخت هزينه عضويت

عضويت ها تا پايان دوره تحصيلي اعتبار دارد.

 

مدت و تعداد مجاز امانت:

مدت امانت

تعداد امانت

نوع عضویت

15روز

3 جلد

کارشناسی ارشد

10روز

2 جلد

کارشناسی

10روز

2 جلد

کاردانی

15روز

3 جلد

اساتید و کارکنان