انتشار سومین شماره مجله علمی فردوس هنر

سه شنبه 25 خرداد 1400 صفحه اصلی
نجفی

سومین شماره از نشریه علمی «فردوس هنر» به صاحب‌امتیازی مؤسسه آموزش عالی فردوس منتشر شد.
در این شماره از نشریه «فردوس هنر» مقالات زیر منتشر شده است:
«مقایسه الگوی ارزیابی اخلاقی آثار هنری از منظر نوئل کرول و بریس گات»/ دکتر جواد امین‌خندقی
«مطالعه تطبیقی معناشناسی حکمی موجودات مابعدالطبیعی در هنرهای مصوّر ساسانی و ایلخانی»/ دکتر سید محمد طاهری قمی
«معرفی و تحلیل نشانه‌شناسانه عناصر بصری صحن آزادی آستان قدس رضوی»/ دکتر فرنوش شمیلی، فاطمه غفوریفر
«چگونگی به کارگیری آیکونوگرافی و آیکونولوژی در نقد اثر بر‌پایه نظریه پانوفسکی (مطالعه موردی: مکالمه مقدس پیئِرو دِلّا فرانچسکا)»/ دکتر یاسمن فرهنگ‌پور
«شناسایی سیر تحول نقوش در هنر حکاکی بر نقره تبریز»/ دکتر اکرم محمدزاده
«شناسایی سیر تحول نقوش در هنر حکاکی بر نقره تبریز»/ دکتر محسن نصیری، حسن خیاطی
این نشریه علمی که با صاحب‌امتیازی مؤسسه آموزش عالی فردوس از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفته و شماره نخست آن تابستان 99 منتشر شد، رویکردی پژوهشی دارد و حوزه‌های متنوع هنرهای تجسمی (گرافیک، نقاشی، عکاسی، مجسمه‌سازی و..) و هنرهای کاربردی (صنایع‌دستی، هنرهای سنتی، فرش، طراحی صنعتی و...) را پوشش می‌دهد.
هدف از انتشار فصلنامه علمی «فردوس هنر» آگاهی‌رسانی درباره تازه‌ترین دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه هنر به‌منظور ارتقای سطح کیفی پژوهش‌های هنری و کوشش برای رفع نیازهای علمی و پژوهشی کشور است و دکتر حمید کارگر مدیرمسئول، دکتر محمدرضا آهنچیان سردبیر و دکتر داود شادلو جانشین سردبیر این نشریه هستند.
این نشریه که منطبق بر ضوابط تعیین شده از سوی کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می‌کند، پذیرای مقالات علمی و تخصصی پژوهشگران و دانشگاهیان کشور خواهد بود.
وبگاه این نشریه نیز که همکاری انجمن علمی فرش ایران را نیز با خود دارد در نشانی www.fhja.ir در دسترس مخاطبان و علاقه‌مندان است و مقالات شماره‌های اول و دوم و سوم نشریه فردوس هنر به صورت کامل روی وبگاه نشریه و دیگر پایگاه‌های نمایه‌شده، در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.