بدون تردید رشد و تعالی دانشجویان در دانشگاه به عوامل متعددی از قبیل استاد دانشمند و فاضل، امکانات آموزشی، آزمایشگاهی و کارگاهی مطلوب، محیط زیبا و آرامش بخش و در نهایت تغذیه سالم و کامل وابسته است.  صندوق رفاه دانشجویان به عنوان متولی امور رفاهی دانشگاه­های کشور از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مأمور گردیده است تا در جهت عرضه غذای سالم و ارزان قیمت به دانشجویان اقدام نماید. از این جهت هر ساله از طرف صندوق رفاه دانشجویان بودجه­ای جهت توزیع غذای یارانه­ای در اختیار کلیه دانشگاه­های کشور قرار می­گیرد. مؤسسه آموزش عالی فردوس جهت ارایه غذای سالم، با کیفیت و ایرانی در غالب غذای یارانه ای دانشجویان، پس از ارزیابی کیفی مراکز مختلف تهیه و توزیع غذا در سطح شهر مشهد نسبت به عقد قرارداد اقدام نمود.

 

مدیریت توزیع غذا در مؤسسه آموزش عالی فردوس

امور تغذيه به عنوان يكي از حساسترين مسائل مؤسسه كه مديريت، برنامه­ريزي، نظارت بر خدمات­رساني و ارایه­ي غذاي دانشگاهی را بر عهده دارد به منظور تسهیل در امر استفاده متقاضیان از غذای دانشگاهی اقدام به راه اندازی سامانه ثبت درخواست (رزرو) غذا نموده است. از این جهت برای دریافت غذا کلیه متقاضیان می­توانند با مراجعه به پرتال خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند (راهنمای ثبت درخواست). بر اساس دستورالعمل اعلامی از طرف صندوق رفاه دانشجویان و همچنین مصوبه رؤسای محترم دانشگاه­ها/مؤسسات آموزش عالی منطقه 9، بر اساس مصوبه هيئت رئيسه مؤسسه آموزش عالي فردوس مقرر گرديد جهت سال تحصيلي 99-98، قيمت غذا براي گروه هاي مختلف به شرح زير​ باشد:

1- دانشجويان در صورت رزرو: 3800 تومان

2- دانشجويان در صورت عدم رزرو و موجود بودن غذا: 5000 تومان

3- نيروهاي خدماتي و نگهبانان در صورت رزرو: 3800 تومان

4- كاركنان در صورت رزرو: 8000 تومان

5- كاركنان، نيروهاي خدماتي و نگهبانان در صورت عدم رزرو و موجود بودن غذا: قيمت تمام شده

6- اعضاء عيئت علمي و مدرسان: قيمت تمام شده

مابه التفاوت هزینه غذا توسط صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می گردد.

  • پيرو مصوبه هيئت رئيسه مؤسسه مقرر گرديد از شنبه 9 آذر 1398 تا پايان سال تحصيلي 98-99، اعضاء هيئت علمي و مدرسان مؤسسه با مبلغ ثابت 8000 تومان ثبت درخواست جهت دريافت غذا داشته باشند. بديهي است در صورت عدم ثبت درخواست و وجود غذا در محل غذاخوري، دريافت غذا با مبلغ ​تمام شده مورد محاسبه قرار مي گيرد.

چگونگی ثبت درخواست

استادان، دانشجویان و کارمندان محترمی که متقاضی دریافت غذای دانشگاهی می باشند لازم است مطابق شیوه نامه زیر درخواست خود جهت دریافت غذا را ثبت نمایند.

1-  کارت تغذیه

کلیه متقاضیان دریافت غذا جهت فراهم شدن امکان استفاده از سامانه ثبت درخواست باید ابتدا نسبت به فعال سازی کارت دانشجویی خود و یا برای دریافت کارت تغذیه اقدام نمایند. برای این منظور لازم است به کارشناس محترم امور دانشجویی مؤسسه (سرکار خانم قاسمی) مراجعه فرمایید.

-نکته: کارت تغذیه دانشجویان همان کارت دانشجویی ایشان می باشد که باید جهت استفاده در سیستم تغذیه فعال شده باشد.

2-  شارژ کارت تغذیه

شارژ کارت تغذیه به صورت های زیر امکان پذیر میباشد.

الف) دانشجویان

1-  ورود به پرتال دانشجویی، بخش مالی، زیر گزینه پرداخت الکترونیکی و انتخاب گزینه تغذیه

2-  دستگاه کارت خوان واقع در دفتر امور دانشجویی (حداقل در هر نوبت 20 هزار تومان)

ب) استادان و کارمندان

1-  ورود به پرتال استادان، بخش تغذیه، زیر گزینه پرداخت الکترونیکی

2-  دستگاه کارت خوان واقع در دفتر امور دانشجویی (حداقل در هر نوبت 20 هزار تومان)

تذکر مهم: در صورت ثبت درخواست غذا و عدم مراجعه در زمان تعریف شده (11:30 لغایت 14)، مؤسسه هیچگونه تعهدی جهت نگهداری غذای متقاضیان نداشته و غذای باقی مانده طبق ضوابط تعریف شده معاونت دانشجویی فرهنگی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نکات مهم

  1. چنانچه فردی ثبت درخواست غذا ننموده باشد میتواند از "ژتون ویژه" استفاده نماید.

تبصره: این امکان تنها در صورت وجود غذای مازاد ممکن می باشد و همراه داشتن کارت تغذیه برای دریافت غذا ضروری است.

  1. در ایام امتحانات، تعطیلات بین دو نیمسال، روزهای جمعه و تعطیلات رسمی ارایه غذا امکان پذیر نمیباشد.
  2. حداقل زمان لازم برای ثبت و یا لغو درخواست غذا ساعت 24 روز قبل از وعده غذای مورد نظر می­باشد.
  3. چنانچه فردی ثبت درخواست غذا نموده ولی کارت تغذیه خود را فراموش کرده باشد از امتیازی تحت عنوان "ژتون فراموشی" برخوردار خواهد شد و غذای خود را دریافت میکند.

تبصره- ژتون فراموشی حداقل دوبار در هر ماه به هر فرد تعلق میگیرد  و پس از آن هزینه غذا به صورت ژتون ویژه محاسبه می گردد. قابل ذکر است "ژتون فراموشی" در محل دفتر امور دانشجویی ارایه می‏شود.

 ژتون فراموشی: مجوز استفاده از غذای سلف دانشگاهی برای افرادی که نسبت به ثبت درخواست غذا اقدام نموده ولی کارت تغذیه به همراه ندارند.

 ژتون ویژه: استفاده از غذای سلف دانشگاهی برای افرادی که قبلا ثبت درخواست غذا ننمودهاند.

 

 

 


ردیف نام فایل تاریخ ثبت دانلود
1 راهنما شارژ و رزرو غذا.pdf جمعه 3 آذر 1396 دانلود
راهنما شارژ و رزرو غذا.pdf
دانلود