جلسه هیئت موسس انجمن هنرهای تجسمی استان خراسان رضوی

جمعه 16 فروردین 1398 صفحه اصلی
فروغ فرخ پور

جلسه هیئت موسس انجمن هنرهای تجسمی استان خراسان رضوی  به دعوت محمدرضا محمدی، معاون هنری-سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و با مشارکت چشمگیر پیشکسوتان و هنرمندان مطرح استان، انتخابات هیئت موسس انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی برگزار شد.

 هیئت موسس طبق استعلام از دفتر هنرهای تجسمی می بایست توسط مدیرکل محترم انتخاب میشد که این انتخاب به خود هنرمندان واگذار شد و جمعی از هنرمندان طبق پروسه ای مدون انتخاب شدند و این جمع هیئت موسس را انتخاب کردند.

این انتخابات که در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری امام رضا (ع ) واقع در پارک ملت برگزار شده بود، نمایندگان رشته های مختلف با رای مستقیم مدعوین به شرح ذیل انتخاب شدند:
آقای فضلی نژاد (سفالگری )
محمد رضا لطفی (عکاسی )
رضا خلیلی، طاهره واحدیان و محمد ابوترابی (نقاشی )
لاله خرازیان (تصویرسازی )
قدیر وقاری (کاریکاتور )
احسان مهدوی (گرافیک )
صالح موسویان(مجسمه سازی )
قاسم باسط راد (نگارگری )
و حسین صالحی (خوشنویسی )

با وجود رسیدن روزهای پایانی سال ۹۷ ، نخستین جلسه این هیئت در دفتر معاونت و با حضور جمع منتخب و معاون محترم و همراهی آقایان جواد روشندل رییس امور هنری، هادی منفرد کارشناس مسئول ارشد هنرهای تجسمی و جناب امید مسئول آموزشگاه های هنری اداره کل، در روز دوشنبه 27 اسفند برگزار شد و حکم رسمی مدیر کل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی به اعضا  هیئت موسس ابلاغ شد.

این هیئت ماموریت دارد تا در سال آتی ساز و کار تدوین اساسنامه و تشکیل انجمن هنرهای تجسمی استان خراسان رضوی را از طریق فراخوان هنرمندان و برگزاری نخستین مجمع عمومی و انتخابات فراهم نماید.