«مصاحبه با سرپرست محترم موسسه آموزش عالی فردوس جناب آقای دکتر جلیلی در خصوص وضعیت آموزشی و مالی‌نیمسال دوم ۹۹-۹۸»

شنبه 7 تیر 1399 صفحه اصلی
نجفی

 

 

 

 

باسمه تعالی

۱_ نظر حضرتعالی در خصوص نامه‌ای که از سوی وزارت علوم و فناوری برای موسسات آموزش عالی کشور ارسال شده در مورد امکان حذف ترم بدون احتساب سنوات یا کاهش و تخفیف شهریه در موسسات شهریه پرداز در شرایط خاص دانشجویان چیست ؟

پاسخ :

به طور کلی حذف ترم و حذف درس از حقوق دانشجویان عزیز است و دانشجویان می توانند در شرایطی  که احساس می کنند، به هر دلیلی امکان گذراندن درس یا دروسی راندارند می توانند این دروس را حذف کنند ویادرخواست حذف ترم کنند. 

 این دانشجویان می توانند به آموزش موسسه مراجعه و ضمن تکمیل کردن فرم مخصوص، تقاضای خود را به مسئولین آموزش ارائه دهند مسئولین آموزش نیز با تشکیل شورای آموزشی به درخواست دانشجویان عزیز رسیدگی، و بعد از طرح در شورای آموزشی، با بسیاری از این پیشنهادها و درخواست‌ها موافقت می کنند . 

۲-  در خصوص وضعیت کلی  برگزاری کلاسهای مجازی توضیح دهید . 

پاسخ: بعد از شروع کرونا (بیماری کووید ۱۹) با همکاری و مساعدت معاون محترم پژوهشی و حوزه فناوری ،معاون محترم  آموزشی و تحصیلات تکمیلی، حوزه آموزش ، مدیران محترم گروه و اساتید معزز از حدود ۱۷ اسفندماه98، آموزش مجازی در موسسه آموزش عالی فردوس با انعقاد قرارداد با شرکت تهران سرور  آغاز گردید و دربرخی از  روزها تا ۹۰ جلسه درس مجازی تشکیل شده است که اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان محترم در این کلاس ها شرکت نموده اند. از 17 خرداد99

جهت بررسی مشکلات و مسائل آموزشی و رفع اشکال با تصویب  شورای آموزشی دانشگاه به مدت سه هفته  کلاسهای حضوری رفع اشکال به صورت داوطلبانه با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در موسسه تشکیل شد و استادان محترم ضمن حضور در کلاس ها  پاسخگوی دانشجویان حاضر بودند. 

در خصوص ادامه برگزاری  برخی از دروس عملی به ویژه در گروه‌هایی مانند موسیقی ، نقاشی ،تصویر سازی و ....  و با مصوبه حوزه آموزش تشکیل کلاس های حضوری منوط به صدور مجوز برگزاری کارگاه های عملی بر اساس مصوبات وزارت علوم و ستاد ملی کرونا مي باشد که از اواخر تیر ماه آغاز و در حد نیاز واتمام سرفصل ها تا مردادیا شهریور ماه ادامه پیدا خواهد کرد . 

اما اگر به هر دلیلی این کلاس ها برگزار نشود مسلما حق این دانشجویان است که کلاس های آنان در اولین فرصت ممکن برگزار گردد ودر صورت درخواست دانشجویان و تصویب مدیر محترم گروه می توان در  مهرماه همراه واحد های ترم اول  ۴۰۰- ۹۹برگزار و پس از برگزاری امتحان یا ژوژمان  نمره آنها برای ترم دوم (ترم فعلی)  ثبت خواهد شد و البته در این خصوص شهریه جدیدی از دانشجویان اخذ نمی‌گردد. 

 3) موسسه  چه مساعدت هایی با دانشجویان در خصوص تخفیف  یا کاهش شهریه انجام داده است؟ 

پاسخ: موسسه آموزش عالی فردوس در نظر دارد طبق عرف گذشته در صورتی که در شرایط خاص، دانشجویی با مشکل خاص مالی روبرو شود و تقاضای تخفیف و کاهش شهریه داشته باشد می تواند با مراجعه به امور مالی و درخواست کتبی اقدام و عموماً برای دانشجویانی که مشکلات خاص دارند این مهم اتفاق افتاده و می‌افتد . 

4) موسسه آموزش عالی فردوس در شرایط فعلی و گسترش شروع بیماری کرونا و مشکلات مالی که صاحبان  برخی از مشاغل با آن روبرو هستند، تسهیلاتی برای  دانشجویان در نظر دارد ؟

پاسخ: اخیراً در موسسه آموزش عالی فردوس اعلام شده است کلیه بدهی های  دانشجویان تا اول شهریور  ۹۹   معوق  می‌شود و دانشجویان با خیال آسوده می توانند در آزمونهای پایان ترم شرکت کنند و پروفایل  دانشجویان جهت شرکت در آزمون باز شده است و این دانشجویان می توانند در آزمون ها شرکت نمایند. 

ضمنا شورای آموزشی موسسه تمام سعی وتلاش خود را جهت ارتقاء سطح کیفیت علمی و آموزشی با تشکیل کلاسهای جبرانی و ورکشاپ های لازم انجام داده است. 

(روابط عمومی موسسه آموزش عالی فردوس)